Hipnoporód
hipnoza do porodu

Hipnoza do porodu, inaczej hipnoporód to wykorzystanie technik głębokiej relaksacji w czasie ciąży i narodzin dziecka. 

Hipnoporód opiera się na specjalnie przygotowanych komunikatach, które docierają do kobiecej podświadomości pozwalając w ten sposób zmienić nastawienie do porodu (zmniejszyć lęk) oraz zmniejszyć doświadczenia bólowe (czyli stworzyć tzw. hipnotyczne znieczulenie). 

Techniki hipnozy terapeutycznej od lat wykorzystywane są przez terapeutów w pracy z pacjentami doświadczającymi chronicznego bólu, np. po poparzeniach, w trakcie chemioterapii bądź w stanach psychosomatycznych. W ramach Cudu Narodzin uczę Cię jak przygotować się do porodu, zmniejszyć ból w czasie jego trwania, zachować spokój i dobre nastawienie w ciąży oraz przygotować się do roli mamy.

Hipnoza do porodu - hipnoporód pomaga w:

Znalezieniu spokoju

poprzez trening głębokiej relaksacji, świadome i podświadome komunikaty nauczysz się osiągać odprężenie

Odkryciu swojej MOCY

znajdziesz w sobie wewnętrzną MOC do doświadczenia narodzin jako ważnego i budującego życiowego wydarzenia

Przygotowaniu do porodu

specjalne nagrania na czas ciąży oraz nagrania na sam czas porodu sprawią, że będziesz się czuć bezpiecznie

Odkryciu swojej MOCY

znajdziesz w sobie wewnętrzną MOC do doświadczenia narodzin jako ważnego i budującego życiowego wydarzenia

Zaakceptowaniu porodu

terapeutyczne ćwiczenia zawarte w programie sprawią, że wypracujesz postawę akceptacji i gotowości na doświadczenie porodu

Odkryciu swojej MOCY

znajdziesz w sobie wewnętrzną MOC do doświadczenia narodzin jako ważnego i budującego życiowego wydarzenia

Komu hipnoporód jest szczególnie polecany:

Hipnoporód „Cud Narodzin” jest szczególnie polecany: 

  • osobom z podwyższonym poziomem lęku, napięcia i stresu, zamartwiającym się o przyszłość, tworzącym „czarne scenariusze”,
  • osobom mającym trudności ze snem, którym trudno się rozluźnić i odprężyć, które doświadczają napięcia w ciele,
  • osobom z osłabionym nastrojem, mającym tendencje do przeskakiwania z radości do płaczu bądź odwrotnie,
  • osobom, którym zależy na dobrym i świadomym porodzie,
  • osobom, które chcą mieć dobre wspomnienia z porodu, 
  • osobom, które chcą doświadczyć spokoju i relaksu w ciąży
  • osobom, które chcą nauczyć się tworzyć swoje hipnotyczne znieczulenie i korzystać z niego w czasie narodzin,
  •  osobom z trudnymi wspomnieniami z poprzednich porodów.

W 2013 roku, kiedy tworzyłam Cud Narodzin myślałam o tym co pomoże mi osobiście w przygotowaniu się do narodzin synka. Byłam już wtedy hipnoterapeutką i wiedziałam jak wielką moc ma w sobie nasz umysł. Jako psycholożka i terapeutka stworzyłam więc KOMPLEKSOWE narzędzie pracy, które łączy nie tylko popularne techniki relaksacyjne, ale prawdziwe elementy terapeutyczne.

Właśnie dlatego z programu „Cud Narodzin – hipnoza do porodu” mogą korzystać wszystkie kobiety, które chcą przygotować się do narodzin w poczuciu komfortu, spokoju i wewnętrznej zgody na to doświadczenie. 

Cud Narodzin jest jednym w Polsce programem do hipnoporodu stworzonym przez psychoterapeutkę! 

Właśnie dlatego z programu tego mogą korzystać osoby, które doświadczały w przeszłości depresji, zaburzeń nastroju bądź stanów lękowych. 

Cud Narodzin, ani żaden innej program do hipnoporodu nie powinien być stosowany przez osoby cierpiące na schizofrenie, zaburzenia psychotyczne bądź chorobę dwubiegunową. Jeśli chorujesz na którąś z tych chorób nadal możesz przygotować się do porodu w głębokim relaksie jednak należy wtedy skorzystać z innych technik niż te oferowane przez program „Cud Narodzin”. 

 

Hipnoporód: jak zacząć?

W zależności od tego, w którym tygodniu ciąży aktualnie jesteś mogę Ci zaproponować różne opcje przygotowania do hipnoporodu. 

Głównym programem do samodzielnej realizacji jest kurs online o nazwie „Cud Narodzin – hipnoza do porodu”. Kurs ten składa się z 15 nagrań audio głębokich hipnotycznych relaksacji (w tym nagrań na 1 i 2 fazę porodu) oraz ćwiczeń psychologicznych i terapeutycznych przygotwujących do narodzin. 

Z kursu „Cud Narodzin” możesz skorzystać na każdym etapie ciąży! Natomiast sposób realizacji szkolenia będzie różny, w zależności od tygodnia ciąży, w którym rozpoczynasz pracę. 

W wersji optymalnej „Cud Narodzin” to 30dniowe szkolenie, które dzień po dniu uczy Cię osiągania coraz głębszego stanu odprężenia. W wersji skróconej na realizację programu potrzebujesz 14 dni bądź zaledwie 3 dni. 

Jeśli jesteś w pierwszym trymestrze i narazie myślisz o tym jak spokojnie przejść przez ciążę skorzystaj z programu wprowadzającego o nazwie „Radosna Ciąża”. 

Hipnoza do porodu: czy to działa?

Zawsze polecam aby patrzeć na hipnozę do porodu jak na pewne narzędzie. Nie jest to narzędzie magiczne. Jest to jedna z technik terapeutycznych wykorzystywana do pracy z podświadomością i umożliwiająca doświadczenia dysocjacji (rozdzielenia) ciała od umysłu. 

Techniki hipnozy są od lat wykorzystywane przez terapeutów do pracy z różnymi pacjentami, w szczególności z tymi zmagającymi się z bólem, chronicznym stresem, PTSD (zespół stresu posttraumatycznego). 

Jednak ama hipnoza jest jedynie narzędziem – to od Ciebie zależy jak je wykorzystasz. Co więcj, najlepsze efekty pracy hipnoterapeutycznej uzyskuje się, gdy pracuje się jednocześnie w sposób świadomy i podświadomy. Właśnie dlatego w Cudzie Narodzin masz zapewnione obszerne wsparcie merytoryczne w zakresie przygotowania do porodu i ćwiczeń psychologicznych na czas ciąży! 

A najważniejsze: nie musisz nikomu wierzyć na słowo, nie musisz czytać referencji z hipnoporodu czy opisów porodów w hipnozie – możesz przetestować za darmo i na własnej skórze jak działa głęboka relaksacja!