CUDowna Szkoła Rodzenia – 2. Przebieg Porodu Naturalnego

Szkoła Rodzenia Online

CUDowna Szkoła Rodzenia – 2. Przebieg Porodu Naturalnego

W tym odcinku CUDownej Szkoły Rodzenia opowiadam o tym jak przebiega poród naturalny / fizjologiczny. W związku z przebiegiem porodu naturalnego kobiety na szkole rodzenia mają zwykle najwięcej pytań, szczególnie te, które jeszcze nigdy nie rodziły. Właśnie dlatego w tym odcinku opowiadam o tym jak zazwyczaj rozpoczyna się poród, ile czasu trwa, jakich doświadczeń i odczuć można się spodziewać w jego różnych momentach.

Zwykle też, kiedy prowadziłam te zajęcia w szkole rodzenia, okazywało się, że trzeba tutaj obalać sporo mitów. Dlatego w moją wypowiedź wplotłam częste powtarzające się pytania i wyjaśniam zagadnienia związane z naturalnie postępującym porodem, np. o czym świadczyć może krzyk albo wokalizacja w czasie porodu.

W tym filmie opowiadam o tym:

  • jak się zaczyna poród, na jakie fazy się dzieli,
  • czego możesz się spodziewać w każdej z tych faz
  • ile czasu trwa poszczególna faza
  • czym różni się doświadczenie bólu czy intensywności od cierpienia
  • dlaczego nazwy, których używamy są istotne

Poruszam wiele tematów a najważniejszy z nich to według mnie DOŚWIADCZANIE NARODZIN jako procesu.

Video do obejrzenia poniżej, a player audio do wysłuchania tego odcinka jako podcastu już niebawem pojawi się na dole strony.

Zapraszam do oglądania i udostępniania 

Jeśli masz pytania: śmiało pisz! Niebawem LAJV o porodzie na grupie Cud Narodzin – relaks i hipnoporód

Pamiętaj, że jeśli chcesz mi pomóc w edukacji kobiet możesz zostawić komentarz na YT pod tym filmem, dać “łapkę w górę” albo udostępnić ten materiał.

Jeśli chcesz pobrać skrypty, o których wspominam w tym video zarejestruj się TUTAJ: otrzymasz na mejla wiele dodatkowych materiałów ułatwiających przygotowanie do narodzin.

Related posts

Visit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram