W czym pomoże mi hipnoza w ciąży i porodzie?

Dzięki hipnozie w ciąży uda Ci się pokonać stres i doświadczyć prawdziwego odprężenia. Przygotujesz zarówno swoje ciało, jak i swoje emocje do porodu. Oswoisz lęk i złe odczucia związane z porodem aby zastąpić je nowymi, pozytywnymi obrazami. Stworzysz hipnotyczne znieczulenie, które pozwala na transformację odczuć bólowych na bezbolesny ucisk.

Jak pokazują doświadczenia kobiet z zachodu, gdzie techniki hipnozy do porodu są bardzo popularne stosowanie hipnozy do porodu w znaczący sposób skraca czas trwania porodu, zmniejsza ilość potrzebnych interwencji medycznych, zmniejsza lub zupełnie eliminuje potrzebę podawania środków przeciwbólowych. Same rodzące mówią, że cały czas czuły się komfortowo, były spokojne i zrelaksowane, nie doświadczały złych emocji związanych z porodem.

Kiedy muszę zacząć stosować program Cud Narodzin?

Tak naprawdę nigdy nie jest za późno, bo w wersji intensywnej cały materiał jesteś w stanie zrealizować w ciągu 3 dni. Polecam jednak abyś zaczęła stosować program „Cud Narodzin” do samodzielnej nauki hipnozy, autohipnozy i relaksacji na czas ciąży i porodu w okolicach 30 tygodnia ciąży. Dzięki temu oswoisz się ze wszystkimi materiałami, przyswoisz nową wiedzą i będziesz miała wystarczająco dużo czasu aby kilkukrotnie przećwiczyć nowo poznane techniki.

Czy mogę stosować program Cud Narodzin w pierwszym trymestrze ciąży?

Nie ma przeciwwskazań co do stosowania programu do hipnoporodu „Cud Narodzin” w pierwszym trymestrze ciąży. Dzięki tym nagraniom wyciszysz emocje, odnajdziesz spokój i zrelaksujesz się. Proszę pamiętaj jednak, że te nagrania hipnozy zostały stworzone specjalnie z myślą o hipnoporodzie – kształtują więc nastawienie do narodzin, niwelują lęki i pozwalają poczuć radość z oczekiwania na maleństwo. Jeśli uważasz, że Twój lęk przed porodem jest na tyle silny, że potrzebujesz więcej czasu niż standardowe 30 dni aby w pełni przetransformować swoje emocje jak najbardziej możesz zacząć korzystać z tych materiałów wcześniej. Gdy jednak dokuczają Ci mocno dolegliwości związane z pierwszym trymestrem ciąży polecam Ci zainteresowanie się programem „Radosny Pierwszy Trymestr

Czy program do hipnoporodu mogę stosować na sali porodowej?

Jak najbardziej! Program jest tak skonstruowany, że będąc jeszcze w ciąży słuchasz nagrań hipnozy i autohipnozy ucząc się nowych technik. Czytasz również podręcznik zmieniając swoje nastawienie do narodzin. Gdy zaczyna się akcja porodowa – od samego początku! – możesz śmiało korzystać z nagrania przygotowanego specjalnie na pierwszą fazę porodu! Możesz słuchać go w kółko lub tylko wtedy gdy będziesz potrzebowała wsparcia we wchodzeniu w bardzo głęboki stan relaksu.

Czy rodząc z hipnoporodem będę mogła normalnie rozmawiać?

Oczywiście, że tak! W czasie narodzin Twojego dziecka będziesz korzystać z technik głębokiej relaksacji, autohipnozy i hipnotycznego znieczulenia, które poznasz będąc jeszcze w ciąży. Pozostaniesz jednak cały czas w pełni świadoma. Będziesz mogła rozmawiać z personelem medycznym, ze swoim partnerem bądź doulą. Korzystanie z hipnoporodu nie wyklucza korzystania z innych form wspierania akcji porodowej – bez problemu będziesz mogła używać piłki, drabinek, basenu, aparatu TENS czy innych dostępnych Ci form łagodzenia doznań porodowych.

Czy korzystając z hipnoporodu będę potrzebowała znieczulenia?

Nikt nie poda Ci odpowiedzi na to pytanie. Prawda jest taka, że doświadczenie narodzin dziecka jest bardzo indywidualne i nie da się przewidzieć w jaki sposób będziesz na nie reagowała. Pewne jest natomiast to, że przygotowując się do porodu z programem „Cud Narodzin” zmienisz swoje nastawienie i poczujesz wewnętrzną zgodę oraz akceptacje doznań porodowych. Będziesz współpracować ze swoim ciałem i pozostaniesz spokojna oraz zrelaksowana. Dzięki temu akcja porodowa przebiegać będzie szybciej, a Ty cały czas będziesz czuła się komfortowo i bezpiecznie. Nawet jeśli w którymś momencie poczujesz, że chcesz skorzystać z farmakologicznych metod znieczulenia stosowanie hipnoporodu nie przeszkodzi w tym. Co więcej, nawet jeśli z góry zakładasz, że będziesz chciała korzystać ze znieczulenia pamiętaj, że podawane jest ono najwcześniej przy 4 cm rozwarcia – do tego czasu w łagodzeniu doznań porodowych z powodzeniem pomoże Ci hipnoza.

Chociaż nikt nie może powiedzieć czy zechcesz skorzystać ze znieczulenia czy też nie może pocieszające dla Ciebie będą informacje o tym, że w praktyce położnika R. Augusta, który przyjął 850 porodów w hipnozie jedynie 36 kobiet poprosiło o dodatkowe znieczulenie farmakologiczne!