Ćwiczenie relaksacyjne dla kobiet w ciąży – piątkowy relaks

Ćwiczenie relaksacyjne dla kobiet w ciąży – piątkowy relaks

Dzisiaj mam dla Ciebie propozycję zabawy wyobrażeniowo-coachingowej. Przygotowałam dla Ciebie specjalny dokument w postaci .pdf – pobierz go, wydrukuj i wypełnij.

Zanim zaczniesz: zapewnij sobie około 10-20 minut wolnego czasu na to  ćwiczenie.

Zachęcam do tego abyś usiadła w przyjemnym otoczeniu, w miejscu, które Cię relaksuje i dostarcza pozytywnych wzmocnień. Może przygotuj sobie drobne przekąski, jakiś ulubiony koktajl albo herbatę. Włącz cicho muzykę, która sprawia, że czujesz się lepiej. Pozwól sobie na chwilę przyjemności.

>> pobierz arkusz z ćwiczeniami <<

Zanim przejdziesz do wypełniania przeczytaj dokładnie instrukcję, a potem po prostu popłyń z prądem. Zrezygnuj z oceniania samej siebie, z martwienia się o to czy wolno czy nie. W wyobraźni wolno Ci wszystko. Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Najwięcej wyciągniesz z tego ćwiczenia, gdy pozwolisz sobie na nieskrępowaną kreatywność i puścisz swoją wyobraźnie luzem.

Przypominam Ci też o niedawno powstałej grupie na facebooku ( !tutaj kliknij by dołączyć!) – jestem na niej dostępna codziennie, możemy porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i wizjami. Po tym ćwiczeniu rozmowa jest wskazana – warto podzielić się z kimś efektem swojej pracy. Możesz to zrobić z mężem, partnerem, mamą lub przyjaciółką o ile osoby te są w stanie zaakceptować Twoją nieskrępowaną wyobraźnie i są gotowe wesprzeć Cię we wzroście nadziei oraz pozytywnych emocji. Jeśli nie masz takiej osoby w swoim realnym świecie wejdź na naszą grupę na FB i wymień się tam z nami swoimi przemyśleniami i efektami tego ćwiczenia.

DLACZEGO ĆWICZENIA WYOBRAŻENIOWE SĄ WAŻNE?

Żyjemy w świecie, w którym mocno wykorzystujemy wszystkie zdolności analityczne związane z pracą lewej półkuli mózgu. Praca prawej półkuli odpowiedzialna jest za kreacje, spontaniczność i wyobraźnię. Angażując się w ćwiczenia wyobrażeniowe dajesz sobie szansę na zbalansowanie pracy mózgu, a dzięki temu dostrzegasz rzeczy, których wcześniej nie byłaś w stanie zauważyć. Przychodzą Ci do głowy nowe rozwiązania starych problemów, wchodzisz na wyższy poziom zrozumienia swoich potrzeb albo po prostu relaksujesz się w czasie tworzenia.

PODOBA CI SIĘ TUTAJ?

Dołącz do listy mailingowej Cudu Narodzin a już niebawem otrzymasz specjalny pakiet relaksacyjny na czas ciąży.

 


CUDowny pakiet relaksacyjny – ruszamy z zapisami do comiesięcznego listu relaksacyjnego!
Zapisz się już dziś aby raz w miesiącu dostawać prosto do swojej skrzynki materiały i ćwiczenia relaksacyjne dla kobiet w ciąży oraz mam małych dzieci.


Related posts

Visit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram