Relaks dla ciężarnej – 30.10

Relaks dla ciężarnej – 30.10

Dzisiaj typowo w klimacie ciążowym.
Zastanawialiśmy się już w serii #relaksacyjnypiątek nad relaksem i stresem a także przyzwyczajeniami.

Okres bycia w ciąży niewątpliwie jest wyjątkowy. Większości współczesnych kobiet przydarza się dwa, góra trzy razy w życiu. To czas większego stresu, ale też ogromnej radości. Czy zauważyłaś kiedyś, że nie da się czuć jednocześnie tych dwóch emocji? Radość i stres się wzajemnie znoszą. Jeśli w danej chwili czujesz motyle w brzuchu, nogi wyrywają Ci się do tańca to czy odczuwasz wtedy jakiekolwiek symptomy związane ze stresem?

A skoro tak jest… wykorzystaj to na swoją korzyść!
Angażuj się w jak najwięcej czynności przynoszących Ci radość.

Ahhh i tu pojawia się czasem kolejne trudne pytanie: co właściwie przynosi mi radość?

Jako dzieci doskonale wiemy czego chcemy i co sprawi nam frajdę. Niestety, w toku edukacji i wchłaniania norm kulturowych szybko uczymy się, że wielu rzeczy, które są dla nas przyjemne, robić nie wypada.

Widzieliście kiedyś dziecko, które tańczy w kałuży z błotem? Albo takie, które pałaszuje tort czekoladowy jednocześnie brudząc całą twarz? Albo malucha, który tańczy w deszczu? Dzieci znają milion sposobów na podtrzymanie radości! My, jako dorośli, jesteśmy przyzwyczajeni do życia bez radości. Zauważyłaś to?

ZADANIE NA DZIŚ

Poobserwuj dzieci na ulicy, w parku, albo swoje własne dzieci w domu. Zobacz ile mają pomysłów na to, aby podtrzymać radość. Zwróć uwagę jak często się śmieją! W którą z ich aktywności mogłabyś się zaangażować?
A teraz poszukaj swojego wewnętrznego dziecka. Każdy z nas je posiada. U niektórych siedzą cichutko i nigdy nie są dopuszczane do głosu – jeśli tak jest u Ciebie, tym bardziej szukaj tej wewnętrznej radości i inspiracji. Możesz to zrobić na przykład poprzez oddanie się marzeniom. Przypomnij sobie o tym jak jako dziecko potrafiłaś godzinami marzyć o tym co będziesz robić lub kim będziesz. Marzenia podsycają radość <3 odkryj więc jakie masz marzenia….

aby Ci to ułatwić przygotowałam na dziś krótką prowadzoną relaksację, dzięki której na nowo spotkasz swoje wewnętrzne dziecko!
Edytowane: i jest pewien problem… sprzęt odmówił posłuszeństwa, a tym samym wysyłka relaksacji do przestrzeni wirtualnej stała się chwilowo niemożliwa do zrealizowania. Powiadomię Was tutaj i na FB gdy tylko uda mi się umieścić plik w sieci, choć ze względu na datę obawiam się, że będzie to jednak po weekendzie.

 

relaksacja dla ciężarnej

PRZECZYTAŁAŚ? Zostaw komentarz, kropkę albo napisz mi wiadomość.
Bardzo chcę wiedzieć ile osób ćwiczy ze mną pozostanie w stanie relaksu i radości.
Do zobaczenia w przyszły piątek!

Related posts

Visit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram