Strach przed porodem – podcast dla kobiet w ciąży

strach przed porodem

Strach przed porodem – podcast dla kobiet w ciąży

Strach przed porodem to zjawisko, które dotyka wielu kobiet. Może on mieć złożoną etiologię oraz dotyczyć wielu aspektów. Czasem strach jest tak silny, że utrudnia normalne funkcjonowanie i trudno jest nad nim zapanować. Warto jednak wiedzieć, że nie musi tak być! Możesz popracować nad tym, aby ten strach złagodzić i oswoić się z nim.

 

!!! UWAGA – nagranie podcastu jest do odsłuchania na dole strony (pod tym artykułem i formularzem zapisu) !!!

Od przeszło 5 lat pracuję z kobietami w ciąży. Przygotowuję je do porodu, towarzyszę na sali porodowej bądź w czasie domowych narodzin, wspieram we wczesnym okresie macierzyństwa. Jestem też psychologiem. Prowadzę konsultację w gabinecie, na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz przez skype. Przez lata obserwowałam różne rodzaje lęku i wiem, że strach przed porodem to nie zawsze jest to samo.

W tym materiale opowiadam o tym:

  • czym jest strach przed porodem, z czego się składa, jakie są rodzaje lęków?
  • skąd pochodzą lęki, z czym są związane?
  • jak zminimalizować strach, podam 5 sposobów na walkę ze strachem przed porodem,
  • jak zrozumieć i zaakceptować swój strach, jak zmienić sposób myślenia, jak pracować z lękiem?
  • jak wyrobić sobie nadzieję na dobry poród?
  • gdzie szukać wsparcia?

Czy Ty także odczuwasz strach przed porodem? Pomogę Ci uświadomić sobie co się z Tobą dzieje, odnaleźć źródła strachu, zrozumieć Twoje lęki. Zdradzę sposoby na obniżenie poziomu lęku i oswojenie się z nim. Posłuchaj nagrania.

Jeśli chcesz porozmawiać ze mną na temat tego zagadnienia (lub innych) możesz mnie znaleźć na facebookowej grupie “Hipnoporód – głęboki relaks w ciąży i porodzie”

W tym odcinku wspominam również o roli hipnozy do porodu w pracy z lękiem. Program “Cud Narodzin” został opracowany w taki sposób, aby za pomocą technik psychologicznych i terapeutycznych obniżyć poziom strachu i wprowadzić kobietę w przyjemny stan spokoju i relaksu. Demo programu możesz pobrać wpisując swoje dane w poniższe pola.

 

Posłuchaj podcastu o strachu przed porodem

 

Related posts

Visit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram