Odpoczynek w czasie porodu

Odpoczynek w czasie porodu

Czy wiesz, że w czasie porodu możesz i powinnaś odpoczywać? Różne są sposoby na odpoczynek w czasie tego intensywnego doświadczenia. Niektóre kobiety po prostu zasypiają bądź drzemią między skurczami. Inne relaksują się z muzyką bądź z hipnozą do porodu. Jeszcze inne korzystają z masażu bądź ciepłej kąpieli. Cokolwiek sprawia, że czujesz przypływ relaksu, ukojenie i odpoczynek jest dla Ciebie dobre.

Zaplanuj zawczasu sposoby regeneracji, z których chciałabyś skorzystać. Wypoczęte ciało i spokojny umysł – oto najlepszy porodowy sprzęt

Warto też wiedzieć, że zmęczenie jest naturalną częścią tego procesu. Niektóre kobiety po porodzie mają wrażenie jakby przebiegły maraton, nawet jeśli narodziny dziecka trwały krótko. Intensywna praca ciała oznacza, że już po porodzie kobieta powinna mieć stworzone warunki do odpoczynku. Pożywne posiłki, przyciemnione światło bądź ciemne zasłony, wygodne łóżko i możliwość spędzenia czasu w bliskim kontakcie skóra do skóry z nowonarodzonym dzieckiem – oto idealny scenariusz na pierwsze dni połogu.

Related posts

Visit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram