Piątkowy relaks – 15 sposobów na okazanie sobie miłości

Piątkowy relaks – 15 sposobów na okazanie sobie miłości

Pamiętasz kiedy pisałam Ci o tym czym jest miłość do samej siebie? Ten artykuł sprawił, że dostałam od Was sporo maili z pytaniami. Głównie były to pytania w stylu „ale jak…”. Jak mam przestać dążyć do perfekcji? Jak mam dać sobie czas? Jak mam zacząć się kochać?

Przygotowałam więc dla Was listę tego w jaki sposób możesz praktykować obdarzanie się miłości <3

To są sposoby, z których ja korzystam – niech posłużą Ci jako inspiracja do tego, aby stworzyć własną listę top 15 sposobów na obdarzanie się miłością. Warto to zrobić biorąc po prostu kartkę i długopis. Zapisywanie ma w sobie ogromną moc – pozwala uaktywnić prawą i lewą półkulę mózgu, daje szansę odtworzenia w przyszłości i angażuje w czynne działanie (czytanie jest jedynie biernym działaniem).

 1. Wstaje rano i uśmiecham się do siebie w lustrze. Czasem, gdy od rana pojawia mi się w głowie „nie chce mi się” to robię do siebie w lustrze durne miny po czym śmieję się w głos.
 2. Gdy myślę „nie chce mi się” odpowiadam samej sobie. Mówię sobie z czułością i zrozumieniem „Chce mi się żyć. Mam w sobie chęć i wolę do życia, a w tej chwili jestem po prostu zmęczona/smutna/głodna (wstawiam to co, co akurat pasuje). Potrzebuję teraz zająć się sobą aby odzyskać energię.”
 3. Śpiewam i tańczę, gdy nikt nie patrzy. Sama dla siebie. W drodze po kubek herbaty.
 4. Daje sobie codziennie 30 minut na praktykę medytacji i jogi. Wiem, że to działa dobrze na moją głowę, poczucie wewnętrznej radości i zadowolenia z życia. Uznaję to za ważną część dnia i nie rezygnuję z tego zbyt łatwo.
 5. Przytulam moje dzieci tak często jak tylko mogę. Bliski kontakt z moimi dziećmi pozwala mi odkryć w sobie jeszcze więcej pokładów miłości, nadzieji i entuzjazmu do działania.
 6. Spaceruję na boso. Zwracam uwagę na odczucia, które płyną z ciała. Lubię ten bliski kontakt z naturą i daję sobie na to przyzwolenie.
 7. Powstrzymuje się od negatywnej samooceny. Wiem, że bez względu na wszystko zawsze znajdą się ludzie „gorsi” i „lepsi” w jakichś aspektach działania, ale to jak efektywnie działamy nie ma wpływu na to, czy zasługujemy na miłość.
 8. Sprzątam dom. Choć nie jestem typem osoby, która lubi samą czynność sprzątania to wiem, że mam potrzebę życia we względnym porządku. Akceptuję to i ze spokojem akceptuję swoją potrzebę.
 9. Gotuję, jadam zdrowo i zielono. Kocham moje ciało i karmie je zdrowymi, wartościowymi pokarmami.
 10. Słucham muzyki.
 11. Pozwalam sobie na drzemki, gdy jestem zmęczona.
 12. Śmieję się, tak często jak tylko mogę. Głośno.
 13. Gilgoczę i siłuję się z moimi dziećmi, bo daje mi to wiele radości.
 14. Kąpię się w morzu. Chodzę na długie spacery brzegiem. Daję sobie czas na poskładanie własnych myśli.
 15. Jem czekoladę. Mniam.

Zapisz

Related posts

Visit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram